Ako som schudla svojich prvých 22 kilogramov

V tomto článku ti chcem napísať aké sú moje skúsenosti s komerčnou keto diétou a ako, sa mi podarilo schudnúť mojich prvých 22 kg.

V mojom eBooku, si sa dozvedela, aké dôležité je, ako a načo človek myslí. Pri mojej premene myslenia, som zistila, že život nám prináša do cesty veľa vecí, situácií a podnetov, aby nás doviedol k vytúženému cieľu. Ak tieto znamenia ignoruješ, necháš si svoju šancu utiecť. Preto je dôležité byť vnímavý.

Ak dodržiavaš 4 jednoduché kroky, ktoré som popísala v mojej knihe, si na dobrej ceste. Na tejto ceste je veľmi dôležité, byť aj vnímavý a nebáť sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Ja som zo svojej vyšla a poriadne. Opisujem tu verejne svoj život, čo by som pred rokom nikdy neurobila.

Moje myslenie sa zmenilo o 360 stupňov a som, rada. Som šťastnejšia, spokojnejšia a plná energie. Nezabúdaj, že nech sa už pustíš do diéty, alebo zmeníš svoje stravovanie, je dôležité mať to v hlave upratané. Tam to začína, aj končí. Kým som si to ja sama neupratala, mohla som diétovať, nejesť, pomaly ani nepiť…vždy som zlyhala. Večný boj s hlavou. Nemyslela som, ako chudá, myslela som ako tučná.

A keď človek myslí, ako tučný tak tučný aj ostane. Pretože nevedomky si to k sebe priťahuje. Vesmír nerozlišuje či to chceš, alebo nechceš. On ti dá to, na čo myslíš a je jedno či je to dobré, alebo zlé. Mysli ako chudá a budeš chudá.

Ako som sa dostala ku keto diéte.

Koncom leta 2019 ku mne prišla na návštevu kamarátka. Skoro som spadla z nôh. Schudla. A to poriadne. Samozrejme som začala zisťovať ako sa jej to podarilo. Vyzerala skvelo.

A tak som sa dozvedela o keto diéte. Schválne používam slovo diéta. Pretože, podľa mojich preštudovaných informácií som názoru, že dlhodobý stav v ketóze, nie je pre naše telo zdravé. Ako krátkodobá diéta, za určitých podmienok (vysvetlím nižšie), je v poriadku (ak si zdravý).

Čo je to ketóza?

Ketóza v skratke je, keď sa v organizme vyrábajú ketolátky z tuku, ktoré telo potom používa ako zdroj energie, namiesto neprijatých sacharidov. Ak sa teda chceš dostať do ketózy, musíš znížiť svoj príjem sacharidov na 20 – 50 g denne.

Ako to teda funguje v komerčnej keto diéte?

Ponúkaných keto diét, je na internete veľa. Rôzne ceny, druhy a áno, nie je to lacná záležitosť. Ako to teda funguje?

Diéta prebieha po fázach, teda sú tri. V prvej fáze ješ 4 keto jedlá, plus povolenú zeleninu. V druhej tri keto jedlá a rozšíri sa aj zoznam zeleniny a jedno jedlo „normálne“, ale iba z určených potravín a povoleného váhového množstva. V tretej, poslednej sú to dve keto jedlá plus dve „normálne“ jedlá. Samozrejme, znova iba z povolených surovín a váhového množstva.

Aké sú teda keto jedlá?

Všetky jedlá sú v sáčkoch a zarábajú sa s vodou. Takže, ak máš napríklad omeletu, vysypeš sáčok do určitého množstva vody a poriadne zamiešaš. Zarobenú hmotu potom vyleješ na rozohriatu panvicu a vznikne ti „normálna“ omeleta. Nie je to tak, ako som si aj ja myslela, že všetky jedlá sú tekuté a budeš vlastne prijímať tekutú stravu. Sú tam koláče, ktoré pečieš v trúbe, pudingy, polievky.

Niektoré jedlá, si objednávam aj dnes. Napr. nízkosacharidové cestoviny, obľubila som si proteinové tyčinky a majú už aj hotové koláče.

Ako chutí keto diéta?

No, zo začiatku sa dá povedať, že nebolo jedlo, ktoré by som nezjedla. Jediné s čím som mala problém, boli takzv. pučené zemiaky. Nechutili ako zemiaky a vlastne nebudem klamať, boli odporné. Ostatné sa zo začiatku dalo. Zo začiatku. Priznám sa, že ku konci diéty bolo omnoho viac jedál, ktoré som jedla nasilu a niekedy s veľkým sebazaprením.

Po mesiaci opakujúcich sa jedál, aj keď s inou príchuťou, mi to riadne dalo zabrať. Ale na druhej strane nemôžem povedať, že sa tie tri mesiace nedajú vydržať. Sú jedlá, ktoré mi chutili veľmi, ako spomenuté koláčiky, tyčinky a cestoviny. Aj dnes si ich objednávam.

Aké sú pozitíva keto diéty?

V prvom rade chudnutie. A je to naozaj rýchle chudnutie. Za tri mesiace som ja, schudla 22 kilogramov a to som mala program na -20 kg :-).

Čo mňa asi prekvapilo najviac, bolo, že som nepociťovala žiaden hlad a vôbec žiadnu chuť na sladké. Čo pri iných dietach, to bol u mňa asi ten najväčší problém.

Aké sú negatíva keto diéty?

Je škoda, že na začiatku diéty, ťa nikto neupozorní aj na možné negatíva keto diéty. U mňa, najväčším negatívom bolo, rapídne vypadávanie vlasov, a tým myslím doslovne rapídne vypadávanie vlasov, kým som sa spamätala prišla som minimálne o polovicu mojej hrivy :-(.

Ďalšie negatíva bolo krvácanie mimo menštruačného cyklu, zima, studené ruky a nohy. Sú aj iné negatívne skúsenosti, ako bolesti hlavy, malátnosť a pod. Ja som mala „iba“ tie čo som popísala.

Ďalším negatívom je cena. Prvý mesiac stojí skoro 200 eur, druhý 140 eur a tretí 100 eur. Takže, je to dosť veľký zaberák na peňaženku. Ceny sú rôzne, záleží na programe a počte kilogramov, ktoré chceš schudnúť.

Keto diéta vo vlastnej réžii?

Keto diétu môžeš držať aj samostatne, ak sa budeš stravovať, tak že budeš v ketóze. Čiže znížiš svoj príjem sacharidov pod 50 g denne. Ale musím napísať, že ak nemáš skúsenosti….NEROB TO! Naozaj je veľa vedľajších účinkov a v konečnom dôsledku si môžeš zničiť zdravie. A ak sa predsa len rozhodneš, tak si prosím najskôr naštuduj všetko, čo sa o keto diéte dá.

Odporučila by som, alebo neodporučila by som keto diétu?

Áno aj nie.

Poznám ten pocit, keď chcem veľmi schudnúť a ešte rýchlo. Čo nás zastaví? Asi nič. Takže kvôli schudnutiu veľkej váhy, áno. Mňa to naštartovalo, ale teraz by som do toho išla, už len s kvalitnými vitamínovými doplnkami, aby som neprišla o zvyšok svojich vlasov.

A ak áno, len ak si zdravá a nemáš určité zdravotné problémy. Diéta určite nie je vhodná pre deti, tehotné alebo dojčiace matky, ľudí s chorobami srdca, cukrovkou tipu I (v niektorých zdrojoch sa uvádza aj II. tipu). Je ale pravdou aj to, že pri určitých typoch ochorení (napr. epilepsia), má keto diéta pozitívny vplyv na ochorenie.

Nie, ak chceš schudnúť zdravo, alebo zmeniť celkové stravovacie návyky. Prípadne potrebuješ schudnúť, len pár kilogramov.

Keto diéta je pre mňa diéta, nie stravovanie. Aj keď sú ľudia, ktorí by s mojim názorom nesúhlasili a sú v ketóze dlhodobo.

Pri Low Carb stravovaní síce neschudneš tak rýchlo, ale zatiaľ som nepostrehla žiadne vedľajšie negatívne účinky. Ja som po keto diéte hľadala stravovanie, ktoré by bolo zdravé a samozrejme nechcela som znovu pribrať. To to som našla v Low Carb.

Čo na záver?

Tento článok som napísala, iba ako skúsenosť s mojím chudnutím. Sú to čisto moje skúsenosti, pocity a názory.

Ak si zvedavá na Low Carb recepty a zaujímavosti, všetko nájdeš na mojom blogu, prípadne na facebooku alebo instagrame. Budem rada, ak mi napíšeš do komentárov, ako sa ti článok páčil/nepáčil :-).

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.