Domáca granola

Domácu granolu, si môžeš upraviť podľa vlastnej chuti. Dáš si do nej, čo máš rada. Napríklad si pridáš kokosové čipsy, mrazom sušené ovocie a pod. Moja domáca granola je plná orechov, je chutná a chrumkavá. Jej vôňa pri pečení v rúre je neskutočná. Prevonia celý dom. Najradšej si ju dávam, na raňajky s tvarohom.

Ingrediencie

90 g lieskových orechov bez šupky

50 g mandlí

45 g sezamových zrniečok

80 g strúhaného kokosu

100 g vlašských orechov

1 PL kokosového oleja

4 PL erythritolu

1 PL škorice

1 vajce

Postup

Najskôr sa zbavíme šupky z lieskových orechov. Na rozpálenej, suchej panvici, ich necháme trocha opiecť. Keď sa šupka začne oddeľovať, orechy nasypeme na kuchynskú utierku a ešte horúce poriadne v utierke šúchame. Väčšia časť orechov sa pekne očistí od šupky. Pri opekaní pozor, aby sa orechy nespálili.

Lieskové orechy a mandle dáme do mixéra a mixujeme. Na drobné kúsky, nie na múku. Vlašské orechy si nakrájame nožom. Všetky suché ingrediencie, okrem erythritolu si dáme do misky. Vajce, erythritol a kokosový olej premiešame mixérom do peny.

Tú potom vlejeme do pripravenej misky. Celé to poriadne premiešame.

Na veľký plech si pripravíme papier na pečenie a celú masu porozťahujeme po papieri. Rukami poriadne postláčame, aby bola granola rovnako vysoká.

Dáme piecť na 150 °C cca 25 min.

Po 25 min. plech vyberieme a granolu polámeme na menšie kusy.

Teplotu v rúre znížime na 100°C. Granolu vrátime do rúry a necháme ďalších 25 min. piecť do chrumkava.

Ak máš rada, môžeš pridať mrazom sušené ovocie, príp. pridať, alebo vymeniť niektorú ingredienciu.

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.