Jahodovo-tvarohová torta

Viem, ako ťažké je niekedy odolať koláču, alebo celkovo niečomu sladkému. Ale prečo odolávať? Keď si niečo sladké, môžeš pripraviť aj v Low Carb a nemusíš mať žiadne výčitky. Tak poďme na to…

Ingrediencie

Korpus

5 vajíčok

120 g erythritolu

130 g mandľovej múky

1 KL citrónovej kôry

1/2 KL sóda bikarbóny

Plnka

250 g tvarohu

2 PL erythritolu

jahodový lekvár bez cukru

Želé

jahody (mrazené)

5 g práškového agaru

Postup

Oddelíš žĺtka a bielky. Z bielok vyšľaháš sneh. Žĺtka spolu s cukrom šľaháme mixérom aspoň 10 min. do peny. Pridáš citrónovú kôru, sóda bikarbónu a postupne mandľovú múku. Nakoniec do hotovej masy zamiešame bielka.

Do tortovej formy (20 cm), si na spodok dáme papier na pečenie a vzniknutú hmotu tam vylejeme. Pečieme na 150°C cca 20 – 30 min. Treba korpus sledovať a skúsiť špajľou.

Po upečení necháme korpus riadne vychladnúť. Potom ho prerežeš na dva kruhy.

Spodný korpus potrieš jahodovým lekvárom a navrstvíš zmiešaný tvaroh s erytritholom. Na tvaroh položíš druhú časť korpusu a uzavrieš naspäť do tortovej formy.

Vrch torty potrieš jahodovým lekvárom. Do hrnca si dáš mrazené jahody a podleješ trochou vody. Keď sú jahody mäkké, precedíš ich cez sitko. Šťavu z jahôd vrátiš do hrnca doleješ vodou, aby celkové množstvo šťavy malo 0,5 litra.

Jahody naukladáš na jahodový lekvár. Do šťavy nasypeš agar a poriadne premiešaš, tak aby sa agarový prášok poriadne rozpustil. Po zovretí, dáš dole z ohňa a minútku.. dve necháš ochladnúť. Potom, už len zaleješ jahody a dáš schladiť do chladničky.

Agar (Agar agar – želé) sa vyrába z červených morských rias a má silnú želírovaciu schopnosť. Rýchlo tuhne a je úplne nekalorický. Má vraj, až 8x silnejšiu želírovaciu schopnosť, ako klasická želatína a je zdraviu prospešný.

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.