Kakaový korpus

Korpus na tortu, je večný problém, aj pri bežnom pečení. A v LC podobe, ani nehovorím. Prinášam ti preto kakaový korpus, ktorý som vyskúšala. Potrebuješ len tri ingrediencie.

Ingrediencie

6 vajec

50 g kakaa

200 g erythritolu

Postup

Bielka si oddelíme od žĺtok. Z bielok vyšľaháme tuhý sneh. Žĺtka s erythritolom mixujeme do peny a pridáme kakao. Potom, už len ručne zamiešame bielka. Do veľkej formy (28 cm) si dáme na spodok, papier na pečenie. Masu do formy vylejeme a pečieme na 180°C cca 1 hod. Skúšame špajľou.

Korpus je chutný, trošku tvrdší a pevný. Ja som korpus potrela jahodovým lekvárom bez cukru a navrch urobila čokoládový krém (30% smotana, čokoláda 74%, 3 PL erythritolu, 5 g agaru – všetko spolu zamiešať, keď hmota začne vrieť, dáš dole z ohňa a naleješ na lekvár. Necháš stuhnúť.)

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.