Kokosovo-čokoládový koláč

Kokos a čokoláda je úžasná kombinácia. A spojením týchto dvoch chutí vznikne úžasný koláč. Ochutnaj..

Ingrediencie:

200 g strúhaný kokos

4 bielka

štipka soli

4 PL sladidla

Poleva:

250 ml smotana na šľahanie 33%

100 g horkej čokolády min. 74 %

5 g agar

Postup:

Bielka si vyšľaháme so štipkou soli do tuha a pridáme 4 PL sladidla, zašľaháme. Potom opatrne pridávame kokos a ručne miešame. Na menší plech si pripravíme papier na pečenie a vzniknutú masu naň rozotrieme. Cesto dáme piecť do rúry na 180° C na cca 15 min. (podľa rúry) do zlata.

Kým sa nám cesto pečie pripravíme si čokoládovú polevu. Do hrnca si dáme zohrievať smotanu spolu s čokoládou, treba ohrievať na miernom ohni aby sa nám to nepripálilo. Keď sa čokoláda rozpustí pridáme agar. Ten poriadne zamiešame a keď nám čokoládová smotana začne vrieť dáme dole z ohňa.

Pripravenú polevu nanesieme na kokosové cesto, rozotrieme a necháme stuhnúť. Po vychladnutí som dala ešte koláč do chladničky.

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.