LC chlebík

Mám rozpísaných viac článkov, ale v dnešnej, nie dobrej dobe som sa rozhodla, že vám sem dám recept na jeden skvelý chlebík bez múky. Vyskúšala som už veľa receptov na rôzne Low Carb pečivo. Ale tento recept, ktorý som našla na internete asi pred rokom, je pre mňa zatiaľ číslo jeden. Je veľmi chutný a už ako to pri Low Carb býva aj sýty.

Ingrediencie:

500 g hrudkovitého tvarohu (v originál recepte je 400 g)

4 vajíčka

30 g psýllia (kúpite aj v lekárni)

100 g zemiakovej vlákniny (tu treba skontrolovať sacharidy! koľko g je v 100g, kupovať len tú, ktorá má 12g a menej – zemiakovú vlákninu kúpite v obchodoch zo zdravou výživou.)

1 prášok do pečiva

2 PL octu

100 ml vriacej vody

1 KL soli

Postup:

Vajíčka si vyšľaháme so soľou a pridáme tvaroh. Zmiešame všetky suché ingrediencie. Tie pridáme k vajíčkam a tvarohu. Pridáme ocot a vriacu vodu a poriadne rukou premiešame. Celú masu necháme 15-20 min. odstáť.

Rúru si zatiaľ dáme zohriať na 150°C. Na plech s papierom na pečenie si vyklopíme cesto a vytvarujeme do tvaru chlebíka. Cesto sa ľahko tvaruje. Ak chceš môžeš si vrch párkrát narezať a povrch pretrieť troškou zemiakovej vlákniny. Pečieme 90 min. Rúru netreba otvárať.

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.