Môj príbeh

"Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla."

Schudla som a znovu ŽIJEM.

Dnes som sa ráno postavila na váhu a ona znova ukázala o čosi menej ako naposledy. Ten pocit, že som zase o krok ďalej k môjmu váhovému snu ma nabíja energiou. Je radosť zistiť, že nohavice ktoré som ledva zapla dnes musím sťahovať opaskom aby mi nespadli a že tričko, ktoré detailne opisovalo moje faldíky je mi voľné. Toto všetko ma dobíja energiou tak, že mám niekedy pocit, že vyletím z kože.

Každé ráno keď sa zobudím chcem robiť toľko vecí. Cvičiť, behať, lyžovať, cestovať, hrať sa so svojou dcérou, páčiť sa, nakupovať pekné oblečenie alebo vyjsť schody a nezadýchať sa. Zaviazať si šnúrky od topánok bez akéhokoľvek fučania. Jednoducho chcem byť plná energie, šťastia a ŽIVOTA.

Schudla som a teraz to všetko mám….zase ŽIJEM.

Ako to bolo.

Pred 20 rokmi som sa presťahovala z petržalského bytu do rodinného domu. Tu začala moja cesta priberania. Predtým aktívny život v meste vystriedal pohodlný a budem úprimná lenivý život na dedine. Kilá sa na mňa lepili a lepili.

Ešte v auguste 2019 som mala 111 kg. Áno, 111 kíl. Kilá sa lepili a lepili. Prešla som si svojim tučným životom depresiami, výčitkami a hlavne som nežila len som prežívala. Bola som už dokonca vo fáze, že mi to bolo úplne jedno. Nestarala som sa o seba. Nemala som energiu, silu a ani chuť niečo so sebou robiť.

Večné diéty, kde človek pár kíl schudne a následne ich znova priberie plus nejaké to kilo na vrch, ma dostávali do väčšieho zúfalstva. Ľútostné pohľady známych, ktorí si v duchu myslia „aha zase pribrala“ a keď si aj nemyslia tak si to myslíš ty za nich, ma dostávali do depresií a nijak mi nepomáhali.

Mala som obdobie, keď som mala problém ísť do obchodu na nákup. Naozaj, obyčajný nákup potravín bol pre mňa neskutočný problém. A tento problém trval niekoľko mesiacov. Bola som schopná robiť len zaužívané každodenné veci ako ísť ráno do roboty a späť. Zatvárala som sa do svojej ulity medzi štyri steny.

Po prežití niekoľko rokov tučného života, kedy bol  už pre mňa problém zaviazať si aj šnúrky na teniskách bez námahy, alebo hrať sa s dcérou na zemi som prišla na to že chudnutie nezačína diétou, ale hlavou.

Hlava je tá čo rozhoduje.

Nech to znie pre teba akokoľvek divne, smiešne alebo aj zaujímavo. Je to tak. Byť chudá nie je o diéte. Je to o tom ako presvedčiť svoj mozog, že si chudá. Predtým než sa pozastavíš a povieš si, znova nejaká blbosť. Skús tomu dať aspoň šancu. Ver, ja osobne som človek racionálny. Nikdy by mi nenapadlo, že skúsim chudnutie poňať aj inak, ale aspoň vidíš ako zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Tak ak si zúfalá a vyskúšala si už všetko .. nemáš čo stratiť. Možno práve ako ja získaš  .... svoj ŽIVOT.

Pamätaj...  

Nikto nikdy neschudne za teba. Musíš to urobiť sama. Vždy to bude na tebe, ale niekto ti môže pomôcť, aby tvoja cesta bola ľahšia a vedomie, že nie si v tom sama ti pomôže ísť ďalej.