Syrové žemle

Syrové žemle, sú veľmi rýchlo hotové a nie je s nimi, veľa roboty pri príprave. Takže, keď nestíhaš, stačí ti 20 minút a máš upečené čerstvé žemličky na večeru, či raňajky.

Ingrediencie:

100 g mandľovej múky

120 g strúhaného tvrdého syra 

2 PL Lučiny (príp. iného podobného syru)

1 vajíčko

2 KL prášku do pečenia

sezam na posypanie

Postup:

Strúhaný syr a Lučinu si dáme do misky a necháme v mikrovlnke rozpustiť. Pridáme mandľovú múku, vajíčko, prášok do pečiva a poriadne premiešame. Vytvoríme žemle a poukladáme ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Nakoniec som žemle posypala sezamom. Pečieme na 200°C  cca. 25 min.

Ja som použila strúhaný syr Liptov ten je dosť slaný, takže preto som v recepte nepoužila ani štipku soli. Na posypanie môžete napr. mak.

Dobrú chuť!

Andrea Imrichová
Ukazujem ľudom cestu k chudnutiu a zmene životného štýlu. Ja sama som na mojej ceste schudla 30 kg a zároveň prišla k poznatku, aká dôležitá je naša myseľ pri chudnutí. Pomáham ľudom s chudnutím a zmenou ich myslenia, pretože ja sama som to prežila. Baví ma inšpirovať ľudí na ceste k lepšiemu štíhlejšiemu životu plnom šťastia a energie, pretože som aj ja sama touto cestou išla. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.